PIR (poliizocianurato) plokštės

PIR plokštė – tai šiuolaikiška, moderni izoliacinė medžiaga, kuri pasižymi aukštomis šilumos išsaugojimo savybėmis. PIR plokštės gaminamos iš standžių poliizocianurato putų ir iš abiejų pusių padengiamos įvairia danga, priklausomai nuo planuojamo panaudojimo būdo. PIR plokštės yra dengiamos trimis galimais sluoksniais: a) trisluoksniu aliuminio laminatu b) aliuminio folija c) stiklo pluošto danga, suteikiant skirtingas savybes. Tai padeda išgauti ypač žemą šilumos pralaidumo koeficientą (0,022 W/mK). Visos mūsų PIR plokštės yra nedegios, todėl atitinka visus reikiamus saugumo reikalavimus. Medžiagos storis yra parenkamas individualiai - atsižvelgiant į pastato konstrukcijos tipą, paskirtį bei gamtines sąlygas.

Dėl labai aukštos šiluminės varžos jų pagalba lengviausia pasiekti A+ ar net A++ energetinį pastato efektyvumą, statiniai ilgiau išlaiko šilumą bei sukuria komfortišką vidaus patalpų mikroklimatą. Skirtingai nei kitos izoliacinės medžiagos, poliuretano plokščių efektyvumas lemia žymiai plonesnį naudojamą izoliacinį sluoksnį, todėl yra neprarandamas vidaus patalpų plotas. Nepaisant minėtų privalumų, PIR plokštės taip pat pasižymi atsparumu vandens garams, nesudėtingu montavimu, nedideliu svoriu ir ilgaamžiškumu. Gaminant poliizocianurato plokštes į aplinką nėra išskiriamos pavojingos medžiagos, o pačios plokštės nekenkia sveikatai.

Poliizocianurato plokštės gali būti naudojamos tiek šiltinant senus pastatus, tiek ir statant naujus. Plokštės gali būti panaudotos itin plačiai – nuo grindų ir sienų, iki stogų bei net perdangų šiltinimo. Kokybiškas izoliacinis sluoksnis turi begalę pliusų: jis sumažina šilumos nuostolius žiemą, vėsina tada, kai lauke karšta, padeda sureguliuoti drėgmės lygį ir, be abejo, suteikia ilgaamžiškumą bet kokio pastato konstrukcijoms. PIR plokštės yra sėkmingai naudojamos tiek komercinės, tiek individualios paskirties statinių statyboje, todėl šilumą padeda išsaugoti net ir itin erdviose patalpose. PIR plokštės gali būti naudojamos atsižvelgiant į geografinį klimatą, tad jas galima panaudoti viso namo ar statinio izoliacijai, arba atskirose pastato konstrukcijose.

Šios plokštės nesugeria vandens bei išlaiko nepakitusias savybes viso eksploatacijos laikotarpio metu. Dangai naudojamas aliuminio laminato arba aliuminio folijos sluoksnis veikia kaip papildoma garų barjeras, todėl konstrukcija tampa ypač sandari. Dėka plataus darbinės temperatūros diapazono (nuo -50 iki +120 laipsnių), poliizocianurato plokštės su aliuminio folija gali atlaikyti net ir +200 laipsnių momentinę temperatūrą, o esant dideliam karščiui į aplinką neišskiria sveikatai pavojingų cheminių dalelių. PIR plokštės išsaugo patalpų plotą efektyviai taupant sukauptą šilumos energiją net ir tose vietose, kur vyrauja drėgmė.

PIR plokščių privalumai trumpai:

  • Puikios šilumos izoliacijos savybės - 0,022 W/mK

  • Beveik du kartus mažesnis reikiamas izoliacinio sluoksnio storis lyginant su kitomis izoliacinėmis medžiagomis;

  • Plokštės itin atsparios vandens garams;

  • Nedidelis svoris (iki 32 kg/m3) - neapkraunama stogo konstrukcija, lengvas transportavimas;

  • Paprastas montavimas;

  • Matmenų stabilumas;

  • Ilgaamžiškumas;

  • Neišskiria sveikatai pavojingų dalelių ar dujų;

  • Nevilioja graužikų ar vabzdžių;

  • Gaminama tausojant aplinką.